KANBAN

KANBAN - system ssący

KANBAN to system informacyjny, system planowania oraz kontrola czynności i zadań produkcyjnych. Metoda ta polega na produkowaniu takiej ilości wyrobów, na jakie zgłaszane jest zapotrzebowanie. Zapewnia kontrolę zapasów na optymalnym poziomie, poprzez połączenie i synchronizację procesów w strumieniu wartości względem potrzeb Klienta. System ssący może przybrać jedną z dwóch form: supermarket (mini magazyn) lub sekwencyjny system ssący (realizowany przy zastosowaniu tzw. kolejki FIFO).

Sygnały systemu KANBAN zastępują plany produkcyjne i różnią się od tradycyjnych metod sterowania produkcją uwzględniając rzeczywiste zapotrzebowanie Klienta. Wykorzystuje się go w celu wyeliminowania nadprodukcji, podtrzymanie ciągłości produkcji oraz minimalizacji poziomu zapasów, co uwalania zamrożony kapitał firmy.

Poznaj praktyczne korzyści KANBAN:

  • Zsynchronizowany przepływ pomiędzy procesami produkcyjnymi

  • Produkcja wyrobów zgodnie z potrzebami

  • Redukcja wartości WIP (zapasy w toku produkcji)

  • Dopasowanie czasu przejścia wyrobu przez system produkcyjny

  • Wzrost produktywności pracowników

  • Obniżenie poziomu wartości magazynu wyrobów gotowych

tel. 61 661 30 80

Powrót

© Copyright by Integra Consulting Poland 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Integra Consulting Poland jest zastrzeżonym znakiem towarowym chronionym przez prawo międzynarodowe. Wykorzystywanie, reprodukcja lub powielanie publikacji zamieszonych w niniejszym serwisie w całości lub jakichkolwiek fragmentach wymaga zgody firmy Integra Consulting Poland. Prowadzimy profesjonalne szkolenia menedżerskie, szkolenia dla firm i szkolenia handlowe w takich miastach jak Poznań, Katowice i Wrocław. Integra Consulting Poland to również doradztwo personalne i rekrutacja dla miasta Poznań.