One piece flow

ONE PIECE FLOW – ciągły przepływ i przetwarzanie oraz przekazywanie po jednej sztuce

Ciągły przepływ oznacza przetwarzanie na stanowisku wyłącznie jednej części, która następnie trafia na kolejne zgodnie z potrzebami. Efektem tak zorganizowanej produkcji jest to, że produkty płyną przez wszystkie stanowiska danego procesu w sposób ciągły bez przestojów i zahamowań.

Zastosowanie koncepcji One-Piece-Flow wiąże się nie tylko z ciągłym przepływem jednej sztuki, ale również z wbudowaniem jakości w proces montażowy (zero błędów jakościowych) oraz z optymalizacją procesów logistyki mającej na celu zaopatrywanie linii montażowej w komponenty i surowce. Takie podejście umożliwia najszybsze przetworzenie złożonego zamówienia dzięki eliminacji czasu oczekiwania na dane części. Działania te mają na celu redukcję kosztów, maksymalizację wydajności oraz wykrycie i natychmiastowe naprawienie każdego błędu.

Poznaj praktyczne korzyści ONE PIECE FLOW:

  • Eliminacja potrzeby kosztownego transportu i opóźnienia z procesu produkcyjnego

  • Zbalansowanie pracy operatorów i ustalenie stopnia obciążenia pracą.

  • Skrócenie czasów dostaw i spełnienie potrzeb klienta

  • Szybszy zwrot z inwestycji w wytworzeniu produktu

  • Doskonalenie produkcji wg zasady ciągłego przepływu

  • Eliminacja nadmiernych zapasów

  • Umiejętność analizowania pracy operatorów linii, gniazd produkcyjnych i ich reorganizacji

tel. 61 661 30 80

Powrót

© Copyright by Integra Consulting Poland 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Integra Consulting Poland jest zastrzeżonym znakiem towarowym chronionym przez prawo międzynarodowe. Wykorzystywanie, reprodukcja lub powielanie publikacji zamieszonych w niniejszym serwisie w całości lub jakichkolwiek fragmentach wymaga zgody firmy Integra Consulting Poland. Prowadzimy profesjonalne szkolenia menedżerskie, szkolenia dla firm i szkolenia handlowe w takich miastach jak Poznań, Katowice i Wrocław. Integra Consulting Poland to również doradztwo personalne i rekrutacja dla miasta Poznań.